Σε αυτό το podcast, ο Old boy μιλά για άλλη μία αγαπημένη του ταινία: το "It's a Wonderful life" του Φρανκ Κάπρα από το 1946, που δεν άντεξε απλώς στον χρόνο, αλλά ο χρόνος έδωσε στην ταινία προστιθέμενη αξία. Μια ταινία βαθιά πολιτική, μια ταινία που, όμως, παρότι το FBI του Xoover τη θεώρησε αντιαμερικάνικη και προπαγανδιστική, ελάχιστοι θα σκεφτούν να την εντάξουν σε έναν κατάλογο με τις αγαπημένες τους πολιτικές ταινίες, ενώ πάρα πολύ λίγοι είναι εκείνοι που δεν θα τη συμπεριλάβουν στον κατάλογο με τις αγαπημένες τους χριστουγεννιάτικες.
Ο Φρανκ και η Έιπριλ, στα τριάντα τους ή ελάχιστα πριν, με δύο παιδιά και κουκλίστικο σπίτι στα προάστια στη δεκαετία του πενήντα. Ο...
Σε αυτό το podcast, ο Old boy μιλάει για μία από τις πιο αγαπημένες του ταινίες: το "Stand by me" του Rob Reiner από...
"Το Dogville θα ήταν εντελώς μεγάλο έργο, ακόμη κι αν ο Λαρς φον Τρίερ το είχε γυρίσει σε κανονικά σκηνικά και είχε δημιουργήσει μια...